Důlek v bradě vypovídá o uměleckých sklonech. Tato genetická zvláštnost je znamením krásy

Má ho Demi Lovato, Ben Affleck nebo Eminem. Řeč je o důlku v bradě, který tváři svého nositele dodává na výjimečnosti. Jak důlek v bradě vůbec vzniká a co o člověku, který tento rys má, vlastně vypovídá?

Důlek v bradě jako geneticky dominantní rys

Narodili jste se s důlkem v bradě? Jde o geneticky dominantní rys. Tuto zvláštnost v obličeji jste tak zdědili po někom ze svých rodičů nebo nejbližších příbuzných. Většina lidí důlek v bradě považuje za znamení krásy, jen zlomek se k tomuto obličejovému rysu staví negativně.

Zda se narodíte s důlkem v bradě, nebo ne, tak závisí na vašich genech. Jestli zrovna čekáte miminko a důlek v bradě mají i členové vaší rodiny, je vysoce pravděpodobné, že váš potomek bude mít tento rys také.

Zdroj fotky: Shutterstock

Jak důlek v bradě vzniká

Důlek v bradě vzniká v těhotenství během vývoje plodu. A to tehdy, když se obě části dolní čelisti zcela nespojí dohromady. Kůže nad touto malou mezerou je odsazena a vytváří důlek. Tato anatomická zvláštnost je neškodná a nepředstavuje žádné zdravotní riziko.

Zastoupení v Česku

Jak je důlek v bradě zastoupený v české populaci? Naznačený mělký důlek v bradě má v Česku zhruba 26 procent mužů a 23 procent žen. Výrazný, nápadně prohloubený důlek, který je viditelný i při pohledu z boku má pouze 8 procent českých mužů a 5 procent českých žen.

 V každém případě v Česku vede hladká brada bez důlku. Tento obličejový rys má v tuzemsku 63 procent mužů a 72 procent žen.

Zdroj fotky: Shutterstock

Co důlek v bradě naznačuje o svém nositeli

Říká se, že důlek v bradě odkazuje na umělecké sklony svého nositele. Někteří lidé však o dvojité bradě mluví jako o čertově kopýtku. Jeho nositel vás prý může mile i nemile překvapit.

Pokud však člověk nemá pouze důlek v bradě, ale jeho brada je na délku výrazněji rozdělená, co to o něm vypovídá? Majitel rozdvojené brady před vámi skrývá určitý svůj rys a má prý dvojí tvář. Jeho povaha může být rozštěpená a bývá prý navenek jiný než ve skutečnosti. Navíc má výraznější sklony k sebestřednosti a sobectví.

Pokračování článku níže...