Máte dolíčky ve tvářích? Jde o genetickou abnormalitu, která se dědí

Dolíčky ve tvářích jsou znakem roztomilosti a nevinnosti. Na druhou stranu jsou smyslné a sexy. Tímto nádherným rysem se ale při úsměvu pyšní jenom zlomek lidí. Zatímco takových dolíčků na stehnech a hýždích by se ráda vzdala snad každá žena, dolíčky ve tvářích jsou jejich velkým snem. Máte tento neobyčejný úsměv i vy?

Dolíčky ve tvářích: Jak vznikají?

Tak jako po svých předcích dědíme barvu vlasů či očí, dolíčky ve tvářích vám geneticky předal také váš rodič či prarodič. I když je tento rys velmi roztomilý, lékaři na něj paradoxně nahlížejí jako na genetickou abnormalitu či vrozenou vadu. V tomto případě však není důvod k poplachu.

Dolíček ve tváři v zásadě vzniká mírnou deformací lícního svalu. Když se usmějete a protáhnete svou pusu směrem do stran, dojde k lehkému propadnutí kůže a pojivové tkáně.

Zdroj fotky: Shutterstock

Dolíčky ve tvářích a dědičnost

Pokud mají oba dva vaši rodiče dolíčky ve tvářích a vy ne, není na tom nic neobvyklého. Na druhou stranu se může stát, že vaši rodiče jsou bez dolíčků a vy máte nádherný úsměv s dolíčky. Podle vědců je dědičnost dolíčků ve tvářích nepředvídatelná, pohlížejí na ně jako na nepravidelnou dominantní vlastnost.

Dolíčky ve tvářích má jenom 20 procent populace

Dolíčky ve tvářích jsou velmi roztomilou vrozenou vadou, za kterou by byla ráda většina žen. Tímto netypickým rysem je však obdařeno jenom 20 procent evropské populace. Dolíčky ve tvářích však nemají jenom běloši, ale i další etnika.

Vzácný jev: Dolíček jenom na jedné straně tváře

Když má někdo dolíček na obou tvářích, je výjimečný. Pokud má dolíček pouze v jedné tváři, je ještě výjimečnější. Jestli je to váš případ, měla byste vědět, že jste opravdový unikát.

Zdroj fotky: Shutterstock

V Číně jsou dolíčky ve tvářích symbolem štěstí

Ač jde o genetickou abnormalitu, Číňané pohlížejí na dolíčky ve tvářích přímo posvátně. Od pradávna pro ně jsou symbolem štěstí a plodnosti. Čínským ženám s dolíčky je navíc přisuzována další řada pozitivních vlastností. A to od dobrosrdečnosti až po sex appeal. O ženách s dolíčky se navíc v Číně říká, že přinášejí štěstí do rodiny.

Díky dolíčkům ve tvářích jsou také čínské ženy mnohem sebevědomější. Bohužel ne všechny z nich dolíčky mají. A tak se ty majetnější často svěřují do rukou plastických chirurgů, kteří jim na tváři vytvoří dolíčky umělé.

Máte také dolíčky na tvářích? A jste za ně ráda?

Pokračování článku níže...