Proč spát v ložnici za zavřenými dveřmi: Budete lépe chráněni před požárem

Jak to u vás doma vypadá v průběhu noci? Máte otevřené dveře od ložnice, aby do místnosti proudil čerstvý vzduch nebo abyste slyšeli své děti ve vedlejším pokoji? Z hlediska bezpečnosti vás všech to není příliš dobrý nápad. Příště nechte raději dveře od ložnice a dětského pokoje zavřené, a to hned z několika důvodů.

Je tu vyšší šance, že přežijete případný požár

Když necháte dveře do své ložnice pootevřené, pokud by došlo k požáru, mohl by se velmi rychle rozšířit do místnosti, v níž spíte. Zavřené dveře naopak slouží jako bariéra jak před ohněm, tak před dýmem. Díky tomu budete mít více času na záchranu.

Na to, abyste měli během noci zavřené dveře od ložnice či dětského pokoje, apelují zejména hasiči. “Zvlášť rodiče a jejich malé děti je těžké přesvědčit, aby spali za zavřenými dveřmi svých pokojů. Když jezdíme po školách se svým preventivním programem, jednou z věcí, kterou dětem zdůrazňujeme, je, aby se právě nebály spát za zavřenými dveřmi,” uvádí na svých oficiálních facebookových stránkách newyorský hasičský sbor Cold Spring Harbor a přináší důkaz svého tvrzení.

Newyorští hasiči totiž sdíleli i fotky požáru rodinného domu, u kterého zrovna zasahovali. “Majitelé domu přežili díky tomu, že měli zavřené dveře do ložnice. Na jedné straně vidíte fotku z chodby, kde je vše ohořelé a zuhelnatělé. Druhá fotka znázorňuje ložnici, která je téměř nedotknutá,” popisují hasiči.

Zdroj fotky: Shutterstock

Užijete si nerušený spánek

Pokud spíte opravdu lehce a dokáže vás cokoliv probudit, potřebujete mít na spaní naprostý klid. Právě zavřené dveře v ložnici vám zajistí kvalitnější spánek. Zvlášť pokud je váš partner noční sova a je rád vzhůru dlouho do noci, mohl by vás v případě otevřených dveří nechtěně rušit.

 Dle Feng Shui zavřené dveře udržují pozitivní energii

Zavřené dveře v místnosti, v níž spíte, prosazuje také staročínské učení Feng Shui. Jeden z jeho principů poukazuje na to, že zavřené dveře udržují uvnitř ložnice pozitivní energii. Naopak když dveře otevřete, pozitivní energie se může z místnosti vytratit a může být nahrazena negativním chi.

Feng Shui říká, že toto pravidlo se netýká pouze dveří. V zájmu zachování pozitivní energie byste v ložnici měli mít zavřená také dvířka šatní skříně nebo šuplíky komody. Feng Shui dále upozorňuje, že byste nikdy neměli spát nohama ani hlavou směrem ke dveřím. Přetnuli byste tím totiž proud energie Jang, která by vám silně narušila klidný spánek. Kromě toho, že byste se klidně nevyspali, by u vás mohlo dojít k dalším zdravotním problémům.

Pokračování článku níže...