Proč dávat mince do mrazáku: Tento jednoduchý trik vás ochrání před konzumací zkažených potravin

Zajímá vás, proč dávat minci do mrazáku? Tento jednoduchý trik vás totiž upozorní na to, že došlo k výpadku proudu. Není proto od věci vložit minci do mrazáku před odjezdem na víkend nebo dovolenou. Díky této vychytávce totiž můžete ochránit své zdraví před případnou konzumací zkažených potravin.

Díky triku s mincí v mrazáku zjistíte, jak dlouho trval výpadek proudu

Už jste se někdy vrátili po víkendu nebo dovolené domů a všimli jste si, že například digitální hodiny na troubě ukazují špatný čas? Ve vaší domácnosti tak v době vaší nepřítomnosti došlo k výpadku elektrického proudu.

Jenže, možná si teď kladete otázku, jak dlouho výpadek trval a zda neznehodnotil potraviny, které máte v mrazničce uskladněné? Abyste si pro příště nemuseli lámat hlavu, zda vyhodit maso z mrazáku, nebo jej tam přece jenom nechat, před odjezdem na víkend či dovolenou vyzkoušejte trik s mincí. Jak postupovat?

Instagram URL is missing.https://www.instagram.com/p/CJRmbyGHTdF/?utm_source=ig_embed&ig_rid=ed996608-1f94-451b-a289-021816070305Instagram URL is missing.

Mince do mrazáku: Návod krok za krokem

Připravte si menší misku, vodu a minci. V prvním kroku nalijte do misky vodu a následně misku s vodou vložte do mrazničky. Vyčkejte, až voda zmrzne na led. Poté na led položte minci a v tomto stavu vše nechte v mrazáku.

Trik s mincí do mrazáku je velmi jednoduchý, ale nesmírně užitečný. Zjistíte totiž díky němu, zda po dobu vaší nepřítomnosti nedošlo k výpadku elektrické energie a tím pádem, zda nebyla mraznička mimo provoz. Zvlášť nebezpečné by totiž pro vaše zdraví bylo, kdyby zmražené potraviny v nemrazícím spotřebiči polevily a následně by po obnovení dodávky elektřiny znovu zmrzly.

Zdroj fotky: Shutterstock

Jak vyhodnotit trik s mincí v mrazáku

Vrátili jste se domů z víkendu nebo dovolené? Nahlédněte do mrazničky a zkuste vyhodnotit trik s mincí. Co konkrétně můžete vysledovat? Jestliže je mince stále na povrchu ledu, který se nerozpustil, znamená to, že po dobu vaší nepřítomnosti nedošlo k výpadku elektřiny. Potraviny v mrazničce jsou tedy v pořádku.

V případě, že mince je na dně misky, potraviny z mrazáku raději vykliďte, mohou být totiž zkažené a kontaminované salmonelou či dalšími bakteriemi. Mince na dně misky totiž poukazuje na to, že došlo k výpadku proudu, led se rozpustil a mince klesla na dno.

Zdroj: Creeklinehouse.com, Brightside.me, Tipsmake.com

Pokračování článku níže...