Proč nenechávat sklenici s vodou na nočním stolku? Ohrožujete tím své zdraví

Sklenici vody si na noční stolek těsně před spaním dává snad každý z nás. Co kdybychom se v noci probudili a měli žízeň? Podle lékařů však sklenice s vodou na nočním stolku není příliš dobrý nápad, protože tím nevědomky ohrožujeme své zdraví.

Do sklenice s vodou na nočním stolku se dostávají bakterie a prach

Voda ve sklenici, která je přes noc položená na nočním stolku, podléhá změnám, které nejsou na první pohled vidět. Přesto mohou být pro naše zdraví velmi škodlivé. Do vody se totiž přes noc v místnosti, kde spíme, dostává prach a bakterie přenášené vzduchem.

Jak předejít tomu, aby byla voda ve sklenici znečištěná prachem a kontaminována bakteriemi ze vzduchu? Pokud potřebujete v noci pít a nechce se vám jít si do sklenice natočit čerstvou vodu, sklenici či hrníček s vodou chraňte talířkem nebo táckem. Není také od věci si nechat na nočním stolku pití v uzavíratelné láhvi.

Zdroj fotky: Shutterstock

Otevřená sklenici s vodou je v ložnici živnou půdou pro bakterie

Z jakého dalšího důvodu nenechávat sklenici s vodou na nočním stolku? Když si dáte večer ze sklenice doušek vody, přenesete do ní ze svých úst bakterie, které se do rána ve vodě spolehlivě rozmnoží. Voda ve sklenici se tedy přes noc stane živnou půdou pro choroboplodné zárodky – její pití si následující ráno velmi dobře rozmyslete.

Voda ve sklenici má po ránu jinou chuť

Máte také pocit, že voda v otevřené sklenici, kterou jste nechali přes noc na nočním stolku, má po ránu zvláštní chuť? Nejedná se o pouhé zdání. Přes noc se z ní totiž odpařil chlór, a tak změnila svou chuť. Je to také tím, že voda ve sklenici přes noc absorbovala malé množství oxidu uhličitého, a tím došlo ke změně pH.

Zdroj: Shutterstock Voda, která byla celou noc v otevřené sklenici, je kyselejší s nižší úrovní pH. Samozřejmě, že tato skutečnost nijak neovlivní vaše zdraví. Tato voda vám však po ránu nemusí příliš dobře chutnat. Právě proto je nejlepším řešením vyskočit ráno z postele a natočit si do nové čisté sklenice z kohoutku čerstvou vodu.

Zdroj: Brightside.me, Aazdravi.cz, Lepsija.cz

Pokračování článku níže...