Letní osvěžující melounový nápoj, díky kterému si dopřejte i pořádný detox

Meloun je hlavně v letním období plném parních dní oblíbenou a zdravou pochoutkou, kterou nepohrdne snad nikdo. Jeho zdravotní využití se tedy nabízí samo. Pokud ho správně nakombinujete s dalšími ingrediencemi, můžete ho skvěle využít i pro očištění a následnou redukci hmotnosti. Jak na to?

Meloun je téměř z 90 % tvořen vodou, navíc má nízký energetický obsah, takže není divu, že je to skvělý prostředek na redukci hmotnosti. V oblasti fitness je taktéž využíván těmi, kteří usilují o nárůst svalové hmoty. Meloun totiž obsahuje aminokyselinu citrulin, která má schopnost se v těle přeměnit na arginin. Ten má vliv na hladinu oxidu dusnatého, který skvěle napomáhá regeneraci a zajišťuje přísun potřebných látek do svalů.

Dalším důležitým prvkem obsaženým v melounu je antioxidant lykopen, který preventivně působí proti civilizačním chorobám, zejména proti rakovině a kardiovaskulárním onemocněním. U mužů také slouží jako prevence proti zvětšení prostaty. Vitamíny A, B, C, beta karoten a minerály vápník, hořčík, draslík, sodík a železo také jistě nikomu neuškodí 🙂

Zdroj fotky: Shutterstock

Co budete potřebovat:

  • 2 hrníčky melounu nakrájeného na kostičky
  • 1/2 hrníčku nastrouhané okurky
  • 1 PL medu
  • 1 PL citrónové šťávy

Postup:

  1. Meloun a okurku nejdříve nakrájejte, popř. nastrouhejte. Vymačkejte citrón a pokud máte ztuhlý med, nechte ho trošku povolit.
  2. Všechny ingredience vložte do mixéru a rozmixujte. Pokud máte výkonný přístroj, můžete rovnou přidat i led.
  3. Před konzumací přidejte led.
  4. Dobrou chuť!

Tip na závěr:

Jako obměnu můžete přidat i pár lístků máty, která nápoj krásně provoní. Konzumujte před snídaní nebo jako svačinu mezi hlavními jídly. Koktejl vás udrží déle syté a navíc pomáhá snižovat krevní tlak, čistí ledviny a reguluje hladinu cukru v krvi.

Pokračování článku níže...