Podle tvaru těhotenského bříška poznáte pohlaví miminka. Jaké další pověry se tradují o těhotenském břichu?

O těhotenství koluje velká řada pověr. Říká se například, že když těhotnou ženu pálí žáha, bude mít vlasaté miminko. Další z těhotenských pověr praví, že kočárek nesmí ještě před porodem do domu. Přináší to prý neštěstí. Zajímá vás, jaké jsou nejčastější mýty ohledně těhotenského břicha? Zde jsou!

Špičaté břicho v těhotenství: Bude to kluk

Babské pověry tvrdí, že podle tvaru těhotenského břicha poznáte pohlaví miminka. Čekáte děťátko? Vaše maminka, babička, tetička, pratetička nebo kamarádka vám už jistě řekly, že pokud jste přibrala jenom v oblasti břicha, které špičatě trčí ven, můžete se těšit na chlapečka.

Výše uvedená těhotenská pověra se traduje již po generace. Spolehlivou odpověď na to, zda čekáte chlapečka, nebo holčičku, vám přinese až ultrazvukové vyšetření, a to nejdříve od 13. týdne těhotenství.

Zdroj fotky: Shutterstock

Kulaté břicho v těhotenství: Těšte se na holčičku

A jak má podle pověry vypadat těhotenské břicho, když nastávající maminka čeká holčičku? Toto těhotenské břicho je kulaté, širší a tzv. roztažené všude. Váha se tedy rozprostírá nejen kolem celého břicha, těhotná žena nabrala také v bocích a hýždích. Když to bude holka, podle těhotenské pověry je bříško nejen kulaté, ale také položené výše.

Napoví také linea nigra neboli těhotenská čára na břiše

Zda čekáte kluka, nebo holčičku, podle další těhotenské pověry napoví také linea negra. Tato těhotenská čára na břiše je dlouhá, pokud nastávající maminka čeká holčičku. V případě chlapečka má být linea negra krátká nebo téměř žádná.

Zdroj fotky: Shutterstock

Kroužení prstýnkem nad těhotenským břichem určí pohlaví miminka

Další metodou, pomocí které můžete údajně předpovědět pohlaví nenarozeného miminka, je kroužení prstýnkem nad těhotenským břichem. Podle této těhotenské pověry si má těhotná žena na svůj vytržený vlas zavěsit nejlépe snubní či zásnubní prsten.

Nastávající maminka se má pak se zavěšeným prstenem přiblížit ke svému těhotenskému břichu. Jestliže prstýnek začne kroužit, tj. pohybovat se do kruhu, nastávající maminka bude mít holčičku. Pokud se ovšem začne prsten hýbat kyvadlově ze strany na stranu, může se těšit na chlapce.

Zdroj: Jaknamiminka.cz, Forexample.cz

Pokračování článku níže...