Která barva interiéru se hodí k vašemu hvězdnému znamení: Rybám svědčí domov v modré, Panny si zamilují krémovou

Máte oblíbenou barvu, na kterou nedáte dopustit? Protože je vám v její přítomnosti dobře, možná že jste si v ní zařídili svůj domov. Je pravděpodobné, že jste tak učinili podvědomě s ohledem na své hvězdné znamení. Která barva je tedy pro vás dle horoskopu dominantní a v interiéru podpoří vaše vnitřní rozpoložení a pozitivní náladu?

Beran: Pastelové odstíny růžové

Ačkoliv Beran patří k ohnivým znamením, v interiéru jsou pro něj tím pravým pastelové odstíny růžové. Pro neklidnou, sebevědomou a tvrdohlavou osobnost Berana představuje růžová určitý relaxační prvek, který mu dává pocit klidu a srdečného domova.

Býk: Černá barva nebo teplé odstíny hnědé

Býk má rád stabilitu a chce vždy stát nohama na zemi. Touží se tak cítit i u sebe doma. Při zařizování svého domu či bytu dává přednost teplým tmavým barvám. Vhodné jsou pro něj hnědé nebo tmavě medové odstíny, které na Býka působí uklidňujícím dojmem. K Býkovi, který má jasný životní postoj, se hodí i černá. Ta je i barvou luxusu, který Býk tolik miluje.

Blíženci: Zářivě žlutá barva

Blíženci jsou aktivní lidé, ze kterých prýští nekonečná energie. Právě pro toto hvězdné znamení je jako na míru šitá žlutá barva interiéru. Zářivě žluté odstíny totiž působí povzbudivě a mají v sobě velký náboj energie. Žlutá navíc vyvolává pocit radosti, která nespoutané Blížence přímo vybízí k další aktivitě i ke stále pozitivní mysli.

Zdroj fotky: Shutterstock

Rak: Světle modrá barva

Lidé narození ve znamení Raka patří k citlivým duším. Právě proto je pro ně v interiéru vhodná světle modrá barva, která dokonale odráží jejich vnitřní podstatu. Raci rádi kombinují světle modré odstíny s bílou, mají rádi i něžné květinové vzory. Doma si tak vytvářejí dokonalé rodinné zázemí, ve kterém se cítí nadmíru dobře.

Lev: Fialová barva

Lev má rád drama. A to nejen v rámci mezilidských vztahů. Oživit a ozvláštnit chce také domov, v němž žije. K tomu mu pomůže fialová, která je barvou moci a králů. Jde o výraznou barvu, která na sebe dokáže za každých okolností strhnout pozornost, což Lvovi plně vyhovuje.

Panna: Krémové odstíny

Praktické Panny mají designové kousky svého domova promyšlené do posledního detailu. Toto hvězdné znamení je mistrem v zařizování a zvelebování svého bytu či domu. Navíc miluje pořádek a klid, což podtrhnou krémové či smetanové odstíny interiéru. Panny tyto odstíny rády kombinují s celodřevěnými kousky, které do jejich domova dodávají teplo, harmonii a klid.

Zdroj fotky: Shutterstock

 Váhy: Harmonická zelená

Váhy milují harmonii, a to i v barvách. Proto je pro ně tím pravým zelená barva, která je symbolem harmonie. Při zařizování svého domova mohou využít hned několik odstínů zelené. Od tyrkysové a mátové přes svěží mořskou zeleň až po olivově zelenou. Tyto harmonické odstíny mohou doplnit také o květinové vzory například na závěsech či polštářích. Pocit harmonie bude dokonalý.

Štír: Vášnivá červená

Štír je emotivní znamení, které v sobě ukrývá celou řadu kontrastů. Toto hvězdné znamení se bude cítit dobře v interiéru, kterému dominuje červená barva. Červená však nemusí být vůbec agresivní. Stačí správně zvolit odstín a v domově Štíra vznikne velmi příjemná atmosféra. Příkladem je taková vínová barva, která symbolizuje klid a příměří.

Střelec: Čokoládově hnědá

Střelec se někdy chová jako neřízená střela. Právě proto na něj zapůsobí domov laděný do čokoládově hnědých odstínů. Tato teplá a útulná barva Střelci umožňuje, aby se zklidnil a plnými doušky si užíval domácí pohodu. Také mu pomůže k tomu, aby se vymanil ze spárů nahromaděného stresu.

Zdroj fotky: Shutterstock

Kozoroh: Klasická bílá barva a šedé odstíny

Od konzervativního Kozoroha nečekejte žádné výstřelky, a to ani v zařízení a barevném ladění jeho domova. Kozoroh má rád klasiku. Upřednostňuje čistou bílou barvu, mnohdy však tíhne také k šedým odstínům. Tyto barvy jsou neutrální a nadčasové, což Kozorohovi plně vyhovuje, protože nerad experimentuje.

Vodnář: Oranžové odstíny

Společenský a nezávislý Vodnář miluje neobvyklé a originální bydlení. Právě proto jsou pro něj tím pravým zářivě oranžové odstíny interiéru, které podtrhnou jeho jedinečný styl. Kromě sytě oranžové bude jeho domovu slušet také broskvová, která působí jako jemný relax, udržuje v proudu životní energii a rozpouští emocionální blokády.

Ryby: Modré odstíny

Ryby patří k vodním znamením. Jsou přemýšlivé, citlivé a empatické. Proto by měly svůj domov ladit do modrých odstínů. A to od těch nejtmavších až po ty nejsvětlejší. Ryby přirozeně tíhnou k melancholii, modrá na ně bude mít uklidňující účinek. Skvělou volbou jsou pro ně zvláště tmavě modré odstíny, které jejich domovům dodají na útulnosti.

Pokračování článku níže...