Kdo se rychleji zamiluje – muži, nebo ženy? Vědci odhalili tajemství přitažlivosti

Motýli v břiše, bušící srdce, potící se dlaně nebo zvýšený krevní tlak. Pocit počáteční zamilovanosti zná snad každý. Zajímá vás, kdo se zamiluje rychleji? Jsou to ženy, nebo muži? Vědci se pokusili odkrýt tajemství přitažlivosti a jejich odpověď vás možná překvapí.

Vědci zjistili, kdo se zamiluje rychleji

Za zamilovanost mohou hormony a další chemické reakce, které probíhají nejen v našem mozku, ale prakticky v celém našem těle. Zamilovanost neovlivníte přímou vůlí, leckdy se do druhého člověka zamilujete ve chvíli, kdy to nejméně čekáte.

Přemýšlíte nad tím, zda se rychleji zamilují ženy, nebo muži? Jestli máte za to, že spárům zamilovanosti snadněji podléhají ženy, opak je pravdou. Tuto skutečnost potvrzuje také psychologická studie, jejíž výsledky byly zveřejněné v časopise Journal of Social Psychology.

Zdroj fotky: Shutterstock

Zamilovanosti rychleji podléhají muži

Existuje všeobecně rozšířené přesvědčení, že ženy se zamilují rychleji než muži a také dříve svému partnerovi řeknou, že jej milují. Ženy jsou totiž považovány za citlivější a romantičtější duše.

Jak ale dokazuje psychologická studie publikovaná v Journal of Social Psychology, jsou to právě muži, kteří se rychleji a velmi hluboce zamilují do druhé osoby. Muži si dokonce často myslí, že zažívají lásku na první pohled. Jaký je hlavní důvod tohoto jejich stavu? Konkrétní žena je na počátku velmi intenzivně fyzicky přitahuje.

Muži říkají dříve “Miluji tě”

Jsou to právě i muži, kteří dříve řeknou “Miluji tě”. Naopak ženy jsou v počátcích vztahu opatrnější, přemýšlejí, zda potkaly pana Pravého, a zda se mají svému partnerovi skutečně otevřít.

Když navíc ženu okamžitě fyzicky přitahuje muž, kterého zná velmi krátce, bere to spíše jako varovný signál, a proto je v brzkém projevování citů velmi opatrná. Pro ženu může počáteční intenzivní fyzická přitažlivost znamenat, že ji přitahuje spíše představa o tom, kdo by daný muž mohl být, než kým ve skutečnosti je.

Zdroj fotky: Shutterstock

Muži se zamilují do 88 dnů, ženy do 134 dnů

Vědecká studie publikovaná v časopise Journal of Social Psychology konkrétně přichází s tím, že se muži zamilují průměrně do 88 dnů od seznámení, zatímco u žen přeskočí jiskra až kolem 134 dnů po seznámení.

Ženy totiž potřebují více času na to, aby svému partnerovi začaly stoprocentně důvěřovat. Je to dáno mimo jiné tím, že se podvědomě snaží najít nejlepšího partnera pro otce svých dětí.

Zdroj: Tandfonline.com

Pokračování článku níže...