Trápí vás akné na bradě, krku a v dekoltu? Vaše tělo se snaží říct, že máte zdravotní problém

Všimla jste si toho, že se vám začaly častěji tvořit pupínky na bradě, krku nebo v dekoltu? Měla byste zpozornět. Vaše tělo se vám tímto projevem snaží naznačit, že s vámi po zdravotní stránce není něco v pořádku. Co na konkrétní umístění akné říká čínská medicína?

Pupínky odkazují na potíže se zdravím

Říká se, že když se vám na určitém místě vaší tváře začnou pravidelně objevovat pupínky či vřídky, ve vašem těle něco nefunguje správně. Že je na tom kus pravdy, dokládá tradiční čínská medicína. Podle jejích principů se problém zaníceného akné ve vašem těle skrývá jinde, než byste čekala. Jestliže se vám pravidelně dělají pupínky na bradě, krku nebo dekoltu, co to vypovídá o vašem zdraví?

Akné na bradě značí hormonální problémy i nezdravé stravování

Objevuje se vám pravidelně vyrážka na bocích brady? Anebo máte akné uprostřed brady, které postupuje směrem ke krku? Podle tradiční čínské medicíny se jedná o projev hormonální nerovnováhy. Za tento typ akné může také nezdravé stravování.

Jak tento problém vyřešit? Zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, bílého masa, celozrnných výrobků, luštěnin, ořechů a semínek. Začněte se naopak vyhýbat těžkým, mastným, soleným a konzervovaným jídlům. Co se týče hormonální nerovnováhy, pomohou vám některé ženské bylinky. A to například kontryhel lékařský nebo pupalka dvouletá.

Zdroj fotky: Shutterstock

Akné na krku upozorňuje na vážnější zdravotní problém

Akné na krku se projevuje zejména většími, červenými, bolavými a tvrdými pupínky, které nám nejen kazí krásu, ale upozorňují na vážnější zdravotní problém. Kromě hormonální nerovnováhy tyto pupínky značí nadmíru stresu, sníženou funkci imunitního systému a potíže s trávením. Mohou však signalizovat i probíhající zánět v těle. Pokud vám pupínky z krku nechtějí delší dobu vymizet, obraťte se raději na lékaře.

Akné v dekoltu je varovným signálem plicních potíží

Tvoří se vám naopak často akné v dekoltu? Tímto způsobem se vás vaše tělo snaží opět upozornit na hormonální nerovnováhu či probíhající zánět. Akné v dekoltu rovněž odkazuje na problémy s plícemi – ať už je tento tělesný orgán neblaze ovlivněn smogem, nedostatkem čerstvého vzduchu nebo kouřením. Za pupínky v dekoltu může rovněž špatná strava plná sladkostí a mléčných výrobků.

Pokračování článku níže...