Jak pečovat o řasy po sundání umělých: Používejte výživná séra a změňte svůj jídelníček

Rozhodla jste se dříve, že si necháte prodloužit řasy? Rozhodně jste nebyla jediná. Jenže po sundání umělých řas o několik měsíců později jste se pravděpodobně přesvědčila o tom, že to byla velká chyba. Po sundání umělých totiž bývají přírodní řasy velmi krátké a řídké. Co tedy dělat, aby na ně byla opět radost pohledět?

Vaše přírodní řasy nebudou vypadat stejně jako před prodloužením

Spousta žen a dívek touží po delších a hustějších řasách. Proto se některé z nich odhodlají k jejich prodloužení, díky kterému si už řasy nemusejí líčit a stále tak vypadají reprezentativně.

Umělé řasy však výrazně poškozují kvalitu řas přírodních. Přesvědčíte se o tom, pokud si falešné řasy sundáte. Vaše přírodní řasy nebudou vypadat stejně jako před prodloužením. Počítejte naopak, že budou mít mnohem horší kvalitu.

Pokud s tím chcete něco udělat, rozhodně nesázejte opět na prodloužení, ale pusťte se do pěstování svých přírodních řas. Chce to v prvé řadě trpělivost, ale i správný výběr pečující kosmetiky, díky čemuž se vaše oko zase rozzáří.

Zdroj fotky: Shutterstock

Poznejte životní cyklus řas

Abyste věděla, jakým způsobem vám budou přírodní řasy sílit a růst, měla byste znát jejich životní cyklus. Ten se skládá ze tří základních fází.

  • Anagenní fáze – Trvá dva týdny, představuje období růstu jednotlivé řasy.
  • Katagení fáze – Jde o přechodovou fázi, během které řasa přestává růst. Tato fáze, během které je délka i tloušťka řasy neměnná, trvá zhruba dva až tři týdny. Pokud vám řasa během této fáze vypadne, nezačne okamžitě růst nová.
  • Telogenová fáze – Trvá čtyři až devět měsíců. Jde o fázi odpočinkovou. Během ní řasa přirozeným způsobem vypadne a na jejím místě začne růst nová.

Začněte s pěstováním vlastních řas

Chcete-li, aby vám vaše vlastní řasy opět narostly, zaměřte se v prvé řadě na složení svého jídelníčku. Jezte potraviny, které jsou bohaté na bílkoviny, biotin neboli vitamin B7, niacin, železo a vitaminy A a C. Tyto cenné látky najdete v mořských rybách, zelené listové zelenině (například špenátu a rukole), avokádu, bobulovém ovoci, celozrnných výrobcích, ořeších či semínkách.

Zdroj fotky: Shutterstock

Zkuste rovněž pravidelně konzumovat výživové doplňky určené pro růst řas (nebo případně vlasů). Pokud si chcete řasy líčit, používejte výhradně přírodní řasenku, která vaše řasy vyživí, ale nezatíží. Co je pro vás rovněž důležité, své řasy si každý večer důkladně odličte a následně na ně naneste výživu.

  • Použijte například výživná séra na řasy vyvinutá speciálně kosmetickými firmami. Úkolem těchto sér je řasy prodloužit, zahustit, vyživit a zlepšit jejich celkovou kvalitu. Vyberte si přitom sérum, které neobsahuje konzervanty neboli parabeny a jehož účinek je opravdu prokázán například na základě klinické studie.
  • Dosáhnout dlouhých a hustých přírodních řas můžete i zcela přírodním způsobem. Každý večer si do odlíčených řas vetřete ricinový nebo arganový olej, díky kterým budou vaše řasy delší a silnější. Tyto oleje obsahující mastné kyseliny vyživují vlasové folikuly, ze kterých řasy rostou. Také v sobě mají spoustu antioxidantů, které ovlivňují zdravý růst řas.
  • Kvalitu přírodních řas pozitivně ovlivní také vitamin E. Stačí, když večer otevřete kapsli s tekutým vitaminem E a její obsah vetřete do svých řas. Vše nechte působit celou noc. Jelikož má vitamin E antioxidační schopnosti, podporuje zdravý růst řas. 

Za jak dlouho můžete očekávat výsledky? Když se budete o své vlastní řasy poctivě starat, počítejte s tím, že vám po sundání umělých znovu narostou zhruba do tří měsíců.

Pokračování článku níže...