Škrábance na slunečních brýlích? Odstraňte je za pomoci zubní pasty nebo vosku na auto

Vytáhla jste ze šuplíku sluneční brýle, které jste si koupila loni, ale našla jste na jejich sklech povrchové rýhy a škrábance? Není třeba, abyste hned běžela do obchodu pro nový model. Prozradíme vám totiž pár triků, díky kterým tyto drobné nedostatky ze sklíček brýlí rychle a jednoduše odstraníte. Co byste tedy měla dělat?

Mají sklíčka vašich brýlí povrchové škrábance a rýhy? Zbavit se jich můžete především následujícími osvědčenými triky. Jestli však poškození sklíček není povrchové, ale naopak hluboké, už jej ničím neopravíte. Nejlepším řešením tak pro vás bude výměna starých sklíček za nová.

1. Sáhněte po zubní pastě

Stará dobrá rada zní, abyste sklíčka brýlí namazala zubní pastou. I když to zní zvláštně, úspěch je zaručen. Jak tedy na to? Na sklíčko brýlí naneste opravdu tenkou vrstvu zubní pasty a s pomocí bavlněného odličovacího tamponu asi jednu minutu sklíčka jemně třete. Následně zubní pastu z brýlí smyjte vlažnou vodou a na závěr je opět doleštěte speciálním hadříkem na brýle. Po škrábancích by nemělo být ani památky.

Zdroj fotky: Shutterstock

Tip: Aby byl výsledek ještě lepší, zubní pastu můžete smíchat i s práškem do pečiva. Zubní pasta a prášek do pečiva mají totiž abrazivní vlastnosti, takže povrchové škrábance a rýhy jemně zahladí a celé brýle navíc krásně vyčistí.

2. Zkuste vosk na auto

Máte doma vosk na auto? Nemusíte s ním pečovat jenom o karosérii svého vozu. Díky tomuto prostředku zahladíte drobné škrábance a rýhy i na svých slunečních brýlích. Vosk jednoduše naneste na měkký hadřík a vtírejte jej do sklíček brýlí, dokud škrábance nezmizí. Vosk na auto navíc vaše brýle perfektně vyleští.

3. Vsaďte na směs vody a jedlé sody

Z jedlé sody a vody si vytvořte kašičku, která bude na poškrábaná sklíčka vašich brýlí působit takřka zázračně. Tuto kašičku, která má rovněž abrazivní vlastnosti, naneste na bavlněný odličovací tampón. Kašičku ze sody následně krouživými pohyby rovnoměrně rozetřete po sklech. Na závěr skla opláchněte vlažnou vodou a doleštěte speciálním hadříkem na brýle.

Zdroj fotky: Shutterstock

Jak zabránit opětovnému poškrábání brýlí?

I když jste se povrchového poškrábání sklíček u svých slunečních brýlí zbavila, tím to rozhodně nekončí. Měla byste zavést opatření, která zajistí, aby se poškození sklíček znovu neopakovalo. Na co tedy myslet?

  • Když nemáte sluneční brýle na očích, vkládejte je po každé do ochranného pouzdra.
  • Na průběžné čištění svých slunečních brýlí používejte vždy měkký hadřík. Nejlepší je speciální hadřík na brýle, který seženete v každé optice.
  • Brýle si nikdy nečistěte papírovými kapesníčky nebo ubrousky. Papír totiž obsahuje malé částečky, které můžou skla nepěkně poškrábat.

Pokračování článku níže...