Trik na nezničitelné silonky: Vyzrajte na oka na punčochách jednou provždy

Silonové punčochy jsou součástí šatníku každé ženy a dívky. Zvlášť během chladnějších měsíců v roce je vynosíme k šatům i sukním. Bohužel oko na punčochách se dokáže objevit v tu nejméně vhodnou chvíli. Právě proto není od věci znát trik, díky kterému budou vaše silonky doslova nezničitelné.

Trik se zmrazením nových silonek

Koupily jste si nové silonové punčochy? Před tím, než si je navléknete, je dejte přes noc do mrazničky. Ráno tyto punčochy z mrazáku vyndejte, nechte rozmrazit a uschnout při pokojové teplotě. Tento osvědčený trik rozhodně stojí za to.

Čeho vůbec dosáhnete zmrazením silonových punčoch před jejich prvním nošením? Dojde ke zpevnění vláken silonek, která se pak budou méně trhat.

Při navlékání silonek si dejte na ruce rukavice

Jak předejít roztrhaným silonkám? V prvé řadě se snažte být při jejich navlékání více opatrné, proto si sundejte veškeré prstýnky, náramky či hodinky. Abyste o silonky nezavadily svými nehty, natáhněte si před jejich navlékáním měkké tenké rukavice. Jedná se sice o maličkost, ale budete mít záruku, že se neobjeví oko na punčoše.

Zdroj fotky: Shutterstock

Při oblékání silonek si posléze sedněte. Celou nohavici punčochy si navlékněte nejprve na ruku a poté ji postupně shrnujte směrem vzhůru. Totéž pak udělejte i s druhou nohavicí a na závěr si celé silonky navlékněte až ke svému pasu.

Nebojte se sáhnout po laku na vlasy

Určitě znáte místa, na kterých se vám nejčastěji dělají oka na punčoše. Poté, co si silonky opatrně navlečete, právě tyto rizikové oblasti přestříkejte lakem na vlasy. Tímto jednoduchým trikem ochráníte své silonové punčochy před dalším poškozením.

Silonové punčochy perte ručně

Pokud chcete prodloužit životnost svých silonek, rozhodně je nedávejte do pračky spolu s dalším prádlem. Své silonové punčochy perte s použitím klasického prášku na praní výhradně ručně a poté je sušte při pokojové teplotě.

Zdroj: Mysmezeny.sk, Elite-cz.cz

Pokračování článku níže...