Co bylo dřív – slepice, nebo vejce? Britští vědci už mají jasno

Zkusili jste si někdy položit otázku, co bylo dřív? Jestli slepice, nebo vejce? I když zní tato otázka dětinsky, hlavu si nad ní lámali už antičtí filozofové. Vědci z britské University of Bristol’s School of Earth Sciences přišli nyní s tvrzením, že už vědí, co bylo jako první. Byla to tedy slepice, nebo vejce – co myslíte?

Co bylo dřív? Britští vědci údajně našli odpověď

Určit, zda byla první slepice, nebo vejce, je hlavolam, který se lidé snaží vyřešit již po staletí. Vědci z britské Bristol’s School of Earth Sciences se po několikaletém bádání pokusili naservírovat výsledek.

Zjistili totiž, že nejstarší plazí předkové slepice, kteří žili ještě před dinosaury, nemuseli vůbec snášet vejce. Výzkumy vědců z Bristol’s School of Earth Sciences tedy naznačují, že první byla pravděpodobně slepice.

Zdroj fotky: Shutterstock

Z čeho se vyvinula slepice? Předchůdci slepice byli podle vědců živorodí

Britští výzkumníci svou studii publikovali ve vědeckém časopisu Nature Ecology & Evolution. Uvádí v ní konkrétně, že předchůdci slepice byli živorodí – rodili tedy živá zvířata a nekladli vajíčka.

Vědci ve své studii podotýkají, že prodloužené ponechání embrya v těle představovalo pro tuto skupinu zvířat určitou ochranu. Přeci jenom měl být porod živého kuřete bezpečnější než snesení vajíčka se zárodkem.

Slepice, nebo vejce – vtip

Co bylo dřív? Slepice, nebo vejce? Tato otázka nedá lidem spát už po generace. Lidová tvořivost však pracuje na plné obrátky, a tak na toto téma vzniklo hned několik vtipů. Znáte z nich některý?

  • Co bylo dřív? Slepice, nebo vejce? První byl Chuck Norris.
  • Sedí vejce a slepice v čekárně u psychiatra a z ordinace vykoukne sestřička a říká: “Kdo z vás tu byl jako první?”
  • Otázka na rádio Jerevan: “Co bylo dříve? Vejce, nebo slepice?” Odpověď: “Dříve? Dříve bylo všechno – vejce, slepice, maso, cukr…”

Zdroj: Unilad.com, Dailymail.co.uk, Humor.cz, Ivtipy.cz

Pokračování článku níže...