S příchodem zákazů kouření v interiérech a rostoucím povědomím o zdravotních rizicích začaly klasické cigarety ztrácet své dominantní postavení. Tabákový průmysl však našel nový směr, kterým jsou nikotinové sáčky. Zpočátku byly určené pro kuřáky, kteří chtěli přestat. Dnes se z nich stal trend, který si nachází cestu i k těm, kteří by cigaretu jinak neochutnali.

Sáček, který stejně jako cigarety škodí zdraví
Bez kouře, bez zápachu, s příchutěmi a kdykoliv po ruce. Zní to jako skvělá náhrada cigarety. Problém je v tom, že jde jenom o jiný způsob, jak dodat tělu velmi návykový nikotin. Zvlášť u mladých lidí může vést užívání nikotinových sáčků ke vzniku silné závislosti.
Nikotin má negativní vliv nejen na srdce a cévy, ale i na nervovou soustavu. A i když je v sáčcích méně „balastu“ než v cigaretách, samotný nikotin může při dlouhodobém užívání zvyšovat stres, ovlivňovat náladu a u mladých lidí narušovat vývoj mozku.
Jeden sáček má nikotinu až jako 6 cigaret
Společnosti jako Philip Morris už vydělávají miliardy na bezdýmných produktech a propagují sáčky jako „budoucnost bez kouře“. Jenže za tím vším se stále skrývá klasická závislost. Dávka nikotinu v jednom sáčku odpovídá 3–6 cigaretám. A to není málo.
Chcete vědět víc? Doporučujeme vám pustit si následující video, které celou problematiku nikotinových sáčků rozebírá mnohem víc do hloubky. Najdete v něm fakta, historii i souvislosti, které vám pomůžou vytvořit si vlastní názor.