Proč chodit spát v ponožkách? Zlepšíte svůj spánek i milostný život

Co se týče spaní v ponožkách, lidé se dělí na dvě skupiny. Jedni je v noci nesnesou na nohách, a tak spí bosí. Druhá skupina nedá na spaní v ponožkách dopustit. Teploučké huňaté ponožky však do postele patří. A věděly to už naše babičky. Proč tedy spát v ponožkách a jaké benefity nám to přinese?

Bude se vám lépe usínat i spát

Jaký je hlavní důvod, proč chodit spát v ponožkách? Díky tomuto zvyku si zajistíte lepší usínání a kvalitnější spánek. Zvlášť, pokud máte studené nohy, díky ponožkám budou vaše chodidla konečně v teple. Tímto jednoduchým opatřením podpoříte termoregulaci, kterou naše tělo řídí svou vnitřní teplotu s cílem dosáhnout rovnovážného stavu. A právě regulace tělesné teploty je rovněž nezbytnou součástí spánkového cyklu.

Už naše babičky věděly, že teplo je základní podmínkou pro kvalitní spánek. Poukazovaly rovněž na to, že nepohodlí nohou je zároveň nepohodlím mysli i nepohodlím během spánku.

Zdroj fotky: Shutterstock

Zmírníte příznaky menopauzy

Chodit spát v ponožkách je přínosné také pro ženy, které zrovna procházejí menopauzou. Ponožky na nohách totiž v průběhu noci pomáhají snižovat tělesnou teplotu, a tak předcházejí návalům horka, tedy náhlému pocitu intenzivního tepla, které se šíří tělem. Za návaly horka během menopauzy jsou konkrétně zodpovědné hormonální výkyvy ovlivňující regulaci tělesné teploty.

Zlepší se vám milostný život

Pokud budete nosit ponožky do postele, bude to mít pozitivní dopad také na váš milostný život. Tuto skutečnost alespoň tvrdí vědecká studie z roku 2005. Vědci během výzkumu zjistili, že u párů, které měly v posteli ponožky, se zvýšila pravděpodobnost orgasmu během sexu. Výzkumníci navíc dodali, že studené nohy při milování toho druhého podvědomě odrazují.

Ponožky na noc: Jaké vybrat?

Choďte spát nejlépe v ponožkách, které jsou vyrobeny z přírodních vláken. Velmi dobře se vám bude usínat v ponožkách z ovčí vlny nebo kašmíru. Podstatné je, aby byly ponožky na noc měkké, volné a teplé. Vyhýbejte se naopak ponožkám, které jsou příliš těsné a které by vás při spaní škrtily, a to zvláště v oblasti kotníku.

Zdroj fotky: Shutterstock

Pod ponožky patří vhodný krém

Než si na spaní navlečete ponožky, natřete si svá chodidla hydratačním krémem na nohy nebo mastičkou z měsíčku lékařského. Nejenže svá chodidla zvláčníte a předejdete suché kůži, vhodným krémem podpoříte cirkulaci krve v chodidlech během spánku.

Zdroj: Medicalnewstoday.com, News.bbc.co.uk, iReceptar.cz

Pokračování článku níže...