V životě potkáme tři druhy lásek. Pokud jste je prožili, patříte k nejšťastnějším lidem

Láska má řadu podob. Je to příval vášně, přitažlivosti a chemie, zároveň může být pomíjivá jako letní déšť. Láska se leckdy změní i v pouhý zvyk. Abyste našli skutečně tu pravou lásku, měli byste postupně projít třemi typy těchto vztahů. Psychologové konkrétně mluví o teorii tří lásek. Kdo je zakusil na vlastní kůži, ten si může pogratulovat.

Teorie tří lásek: V čem spočívá?

Chcete najít opravdovou lásku, která potrvá až do konce vašeho života? Pokud jste neměli štěstí a hned na začátku jste se nezamilovali do správného člověka, měli byste podle psychologů zakusit celkem tři druhy lásek. Jestliže je v životě skutečně potkáte a prožijete, můžete si být jistí tím, že máte po svém boku toho pravého partnera.

Jaká je podstata teorie tří lásek? Ve svém životě byste měli postupně zakusit tři následující typy lásek. První láska vás nutí dělat hlouposti, na druhé musíte tvrdě pracovat a třetí jenom lehce a čistě plyne k vaší oboustranné spokojenosti.

Zdroj fotky: Shutterstock

První láska: Jako z pohádky

Když se poprvé v životě zamilujete a potkáte první lásku, doslova byste pro ni dýchali i zemřeli. Tato láska je romantická a mnohdy i dramatická. Často si budete myslet, že vydrží navždy, a udělali byste cokoliv, abyste ji zachránili.

Během první lásky se i vaše vlastní zásady stanou nepodstatnými a necháte se svou láskou naplno pohltit. Je samozřejmě krásné první lásku prožít, ale takřka nemožné v ní i nadále setrvat.

Druhá láska: Velmi komplikovaná

Druhá láska bývá v našich životech tou nejsložitější. Lidé jsou často přesvědčeni, že se poučili z první lásky, a tak si mnohdy vybírají úplně jiný typ partnera. Nebo si to alespoň myslí. Tato druhá láska vás naučí se o sobě dozvědět, kdo skutečně jste. Uvědomíte si, že chcete mít vedle sebe někoho, kdo si zaslouží být milován a komu můžete věřit. Právě druhá láska vás má naučit, že partnerský vztah musí být vždy v rovnováze.

Zdroj fotky: Shutterstock

V průběhu druhé lásky navzájem s partnerem děláte chyby a odpouštíte, a to stále dokola, dokud se neunavíte a nevzdáte to. Tato láska je vášnivá, ale dramatická, protože stále čekáte na šťastný konec, který se vzdaluje. Když se z tohoto začarovaného kruhu vymaníte a vrátíte se do reality, pochopíte, že lásku si nemůžete vynutit. Ve výsledku vás tato zkušenost velmi posílí.

Třetí láska: Zralá, opravdová a čistá

Zralá, opravdová a čistá láska se objeví zpravidla tehdy, když už se pomalu vzdáváte nadějí na krásný vztah. Přijde v době, kdy to nejméně očekáváte. Tento typ lásky jste neplánovali, a proto je ještě silnější a vášnivější.

Třetí láska je zralá, opravdová a čistá. Naučí vás, že se před svým protějškem nemusíte chovat dokonale. Stačí být tím, kým jste – i se svými klady a zápory. Váš partner vás miluje se vším všudy a vy jej přesně tak. Našli jste člověka, na kterého se můžete spolehnout, je vám oporou a cítíte se s ním dobře. Pokud v životě zažijete třetí lásku, jste šťastní a neměnili byste. Tento vztah vám může vydržet až do konce života.

Zdroj: Curiousmindmagazine.com, Frontiersin.org

Pokračování článku níže...